Varrasteta tehtud lõputu sall

08:45
Kas teate, mis asi on lõputu sall ehk infinity scarf? Eesti keeles sellist väljendit väga ei kasutata, küll on aga sellised sallid populaarsed ka siin. Ja mis olekski talvel mõnusamat kui üks pehme soe sall? :)


Leidsin Youtube'ist vahva õpetuse, kuidas sellist salli teha, aga - ja nüüd tähelepanu - ilma varrasteta. Vaja läheb vaid lõnga ja omaenda käsi. Lõng peaks olema võimalikult jäme, tugev ja mitte veniv, et sall hästi välja tuleks.

Võtsin väljakutse vastu ka ise. Mina võtsin lõnga, mis oli juba varem salliks tehtud ning üleüldiselt pehme ja veniv ning üsna laineline. Sellise lõngaga tuli sall omajagu auklik, aga kes tahabki, et õhk rohkem läbi käiks, andku minna! :) Harutasin vana salli üles, võtsin Youtube'i lahti ja asusin pusima.

Video, mida kasutasin (kuigi selleteemalisi leiab rohkem kui ühe):


Video pealkiri: kätega tehtud 30-minuti sall.


Minu progress võrdluses video omaga:

 Algus on tehtud...
 ...tuleb välja küll.
Hakkan mõistma, et mu lõng on liiga pehme... 
 ...aga pole hullu, võiduka lõpuni!
 Sall on valmis, veel otsad vaja kokku panna...
 ...ja voilà :)

Ja töö tulemus on siin. Minu omaga madalatest miinuskraadidest võitu ei saa, aga sügis-kevadisele tuulekesele võib julgelt vastu astuda! Kokku läks mul 40 minutit. Vali Sina vähemveniv paks lõng, kohe päris mitu kera, ja siis tegutsema!Mõnusat meisterdamist!

Kai

Kommentaare ei ole:

Toetab Blogger.