Meelihellitavad lõhnakotikesed

12:33
Lõhnakotikesed on pisikesed, aga kasulikud abimehed toas meeldiva aroomi loomiseks või kehvemate lõhnade eemaldamiseks. Neid saab riputada autosse lõhnakuuse asemele, vanadesse (ja ka uutesse) kapidesse, et hoida riiete lõhn värske ja koid mõnusatest talvekampsunitest eemal. Lõhnakotikesed sobivad ka lihtsalt tuppa meeleolu loomiseks.


Kotikese tegemisel saab ise teha nii kujunduse (kuigi natuke õmblusoskust tuleks siinkohal kasuks) kui sisu - millised lõhnad kotti pista.


Klassikalised jõululõhnad


Lõhnakotikese kinkimisel tuleks esmajoones arvestada kingisaaja lõhnaeelistustega, ent lähtuda võib ka universaalsetest lõhnade omadustest.

Näiteks on lavendel rahustava toimega ning seda soovitatakse panna magamistuppa.


Alumine pilt on minu enda magamistoas olevast lõhnakotikesest, olen suur lavendlifänn :)


Tsitruselised lõhnad annavad energiat, männiaroom seevastu leevendab stressi. Mis oleks mõnusam männimetsa värskest lõhnast? :)

Kotikese asemel võib lõhnad ka purki pista.


Vanilje ja jasmiin on head tujutõstjad, piparmünt ja kaneel ergutavad ajutööd.

Kingi väärtust tõstab isikustatud lähenemine näiteks selliste piltide näol.


Basiilik aitab kaasa füüsilisele heaolule, kadakas virgutab vaimu. Roosilehed on head rahulikuma meeleolu loomiseks.Kel huvi erinevate lõhnadega ja nende toimeainetega lähemalt tutvust teha, võib külastada Koduhaldja blogi>>
Lihtsa lõhnakotikese (või pigem padjakese) tegemisõpetuse leiab siit>>
Lõhnakotikese tegemise põhitõed>>

Kui sisu osas on otsus tehtud, siis tuleb läbi mõelda ka kotikese kujundus. Ja miks mitte teha see pühade puhul jõuluteemaline? :)


Aroomiderikast meisterdamist!

Kai

Kommentaare ei ole:

Toetab Blogger.