Lõngast meisterdamist koos lastega

08:39
Seekordses postituses räägib Helena, kuidas saaks kasutada lõnga ka lisaks kudumisvarrastele. Allpool on välja toodud mitmed vahvad ideed, kuidas ise või koos lastega jõuludeks lõngast armsaid kinke ja kaunistusi meisterdada.
Kui täna eelistan kõige enam ehetega seotud meisterdamist, siis kümmekond aastat tagasi läksid käiku just pigem kõik muud materjalid - kangad, lõngad, lilleseadematerjalid, kartong jne. Nii näiteks palusin otsida emal kapist välja kunagised meisterdised, mis mul esimeses klassis suure salduskatte all üllatusena jõulukingiks valmistatud said:

Helena õmmeldud jõulukingid 1. klassis 1997. aastal

Neist inspireerituna panen täna siia täna mõned vahvad ja armsad lõngaga valmistatavate kaunistuste ja kinkide ideed - sest lõngajuppe leidub meie kodudes ju alati :) Siin on mõned ideed, mida saate teha ise, aga miks mitte ka koos lastega! Kuna minu kodus on ka lapsed tahtnud alati ise jõulukinke valmistada, siis usun, et need väikesed ideed tulevad igati kasuks - sest kohe kui lastega on jõuluvana-jutud räägitud, tekib suur "stress" ja ideede puudus selle osas, et kuidas siis ka lapsed jõuluvana kingikotile omalt poolt kaasa saaksid aidata :)


Lõngapallid


Üks kõige lihtsam moodus erinevate lõngast dekoratsioonide valistamiseks on teha neid lõngapallidest.


Lõngapallide valmistamine on tegelikult väga lihtne! Siin on juhtnöörid, kuidas selliseid lõngapalle valmistada: (vaata lähemalt ka siit >>)


Selliste armsate tutikeste abil saad valmistada jõulukingiks kauneid dekoratsioone:
Lõngatupsud võid meisterdada dekoratsioonina ka nii, et tulemus jääb laest alla rippuma: 

Ja alla ei pea rippuma just pallid või tupsud - võid ju valmis vormida ka omanäolised "tuulekellad" :)


Lisaks kenadele kodukaunistajatele saad nende nunnude lõngatupsudega ka väikeseid mänguasju ja tegelasi valmistada:

Vaata meisterdamisjuhendit lähemalt siit >>

Lisaks saad valmistada tupsukestena ka vingeid lilli:


Lõngaga mähitud meisterdised

Eriti lihtne moodus erinevate armsate lõngast tehtud dekoratsioonide ja kinkide valmistamiseks on lõnga mässimine erinevate kujundite ümber. Selleks, et tulemus eriti kena jääks, võta esmalt põhivorm (nt traadist või kartongist vm) ja mähi see lõngaga ära ning siis mägi ka ülejäänud vorm ümbert ära.Vaata selle tähekese valmistamise juhendit lähemalt siit >>
Vaata veel üht lahedat viisi vormikate ehete valmistamiseks >>


Lisaks seesugustele vidinatele saad mähkida lõngaga ka ruumilisi detaile :)


Mässitud kuulikeste puhul saab tulemus selline:Igati vahva on ka see, kui kasutad maavillast lõnga ka kinkide pakkimisel!

Lõnganukud

Üks vahva moodus lõngajuppide kasutamiseks on veel ka lõngadest nukkude meisterdamine - tegin sedasi ise väiksena päris sageli.
Vot sellised mõnusad mõtted lõngast ja teistest lihtsatest vahenditest jõuluvidinate valmistamiseks (koos lastega) :)

Ja kui meisterdamisidee on teada, siis heitke kindlasti pilk peale ka piparkoogimaaniale ehk näituse galeriile "Mänguasjamuuseum" :)

Kommentaare ei ole:

Toetab Blogger.