Meisterdame jõulukaarte

07:56
Seekord annab Helena meie blogis ülevaate erinevatest ideedest, kuidas ise jõulukaarte meisterdada.

Jõulukaartide saatmine on olnud minu viimaste aastate kindel traditsioon. Küll aga olen kaardid ikka viimasel minutil poest ostnud ja olgem ausad - välismaale minevad kaardid on vist küll alles uuel aastal sinna jõudnud... Samas olen ma meeletult vaimustuses nendest kaartidest, mis on minuni jõudnud ja saatjate endi poolt meisterdatud - need on lihtsalt üliarmsad!

Seetõttu mõtlesin jagada ka teiega inspiratsiooni ja mõtteid lihtsatest jõulukaartidest, mida igaüks teist ka ise saab meisterdada. Püüan sel aastal oma kaardid ka ise teha :) Hakake ka teie juba vaikselt pihta, sest see meisterdamine võtab natuke aega ja kaartide laialisaatmine samuti - kui saadate kaardid Eestis elavatele sõpradele jõulude-eelsel nädalal, peaks need õigeks ajaks kohale jõudma küll :) Välismaal elavate sõpradega on pisut teine lugu - nendele peaksite kaardid juba natuke varem ära saatma.

Kaartide meisterdamiseks läheb vaja materjale vastavalt sellele, millist kaarti meisterdada soovite:

- värvilist kartongi
- värvilisi pastakaid ja markereid
- sädelevat liimi
- kingipaki paela
- värvilist paberit
- pulgaliimi ja PVA liimi
- litreid ja pärleid
- niiti ja nõela
- kääre
- loovust :)

Mõned vahvad ideed, mis ma leidsin:

Üheks olulisimaks jõulude sümboliks on kahtelemata ehteis kuusk. Vaata, kui palju põnevaid kuusemotiividega kaarte saad oma lähedastele lihtsate vahendite abil meisterdada!
Nüüd saad ära kasutada kõik sahtlitesse kogunenud üksikud nööbid :)
Sellise kaardi saad meisterdada PVA liimi kasutades

 Ole loov! Kaardi meisterdamisel võta kasutusele kõik kodus leiduvad vahendid :)
Lisaks kuuse motiivile on veel mitmeid lihtsaid ja toredaid sümboleid, mille võib lihtsal moel ka kaardile panna:Võid kasutada ilusaid fotosid või vanu kaarte oma jõulukaardi meisterdamisel


Siin on mitmeid lahedaid mooduseid, kuidas panna jõulukuulid kaardile
Loodan, et saite siit inspiratsiooni! :)

Näiteks meie fänn Kärdu kirjutas meile selle postituse peale nii:

"Nägin Teie postitatust ise tehtud jõulukaartidele ja mõtlesin jagada ka enda tehtut, äkki inspireerib ka kedagi . Nii eelmisel kui käesoleval aastal mina teen ka ise jõulukaardid ja kõik olid väga vaimustatud, kes minult sellise kaardi said, et see jääbki minu väikeseks traditsiooniks vast :) Lihtne roheline kartong, ja kootud päkapikumüts liimitud peale :) Muud polegi vaja! Lisan pildi ka juurde 
Mina kudusin, aga tegelikult saaks sellise mütsikese ilusti valmis lõigata näiteks vildist- olekski lihtsam võibolla, kui kududa ei oska v pole aega!"


Kärdu poolt igal aastal meisterdatud jõulukaardid


Kui ka Sinul on vingeid fotosid oma isetehtud jõulukaartidest (mille oled ise teinud või mis on Sulle saadetud), saada meile neist pilte aaddressil teeisekingitus@gmail.com :)

Panen siia veel mõned lingid, kust tasub toredaid jõulukaardi meisterdamise mõtteid piiluda:Põnevat meisterdamist! :) Kommentaare ei ole:

Toetab Blogger.